אודיולוגיה בסיסית

ד"ר יעל זלץ | הפקולטה לרפואה, בית הספר למקצועות הבריאות 

הקורס מקנה ידע תיאורטי בהערכה בסיסית של מערכת השמיעה ובזיהוי לקויות שמיעה וכן מספק כלים לביצוע, תיעוד ופירוש הערכות שמיעה בסיסיות. במהלך הקורס הסטודנטים הופכים למיומנים בביצוע בדיקת שמיעה ובפענוח תוצאות של בדיקת שמיעה (יכולים "לקרוא" אודיוגרמה). הסטודנטים לומדים לקשר בין תוצאות הבדיקה לפתולוגיות אפשריות במערכת השמיעה ולמקרים קליניים שונים. בנוסף, הם לומדים לזהות כשלים בבדיקת השמיעה. 

בקורס 50 סטודנטים וסטודנטיות.

קורס לתואר ראשון. 

הקורס נלמד במתכונת היברידית, המשלבת סרטונים ללמידה עצמית, ומפגשים כיתתיים. הלמידה העצמית כוללת לא רק צפייה פאסיבית בסרטונים, אלא גם מענה לשאלות אינטראקטיביות ותרגילים, ומתאפשרת בה נגישות לשיחה והיוועצות עם המרצה בפורום הקורס ובזום. מפגשי הכיתה כוללים הרצאות אינטראקטיביות, דיונים ולמידה בקבוצות קטנות. 

כמחצית מהשיעורים נלמדים באופן מקוון א-סינכרוני. בשיעורים אלו על הסטודנטיות והסטודנטים לצפות בסרטונים שהכנתי בהם אני מלמדת את החומר התיאורטי. בסרטונים משולבות מספר שאלות לשמירה על הקשב ווידוא הבנה. לאחר מכן ישנו תרגיל ב-Moodle שצריך לבצע. בתום התרגיל הסטודנטים רואים את הציון הסופי שלהם ובמידת הצורך הם יכולים לבצע פעם נוספת את התרגיל כדי לנסות להעלות את הציון (ישנם שני ניסיונות הגשה לכל תרגיל). בנוסף, למי שמעוניין, במחצית השעה האחרונה של השיעור הא-סינכרוני (כפי שהוא משובץ במערכת) אני פותחת פגישת זום לשאלות. הפגישה מוקלטת ומועלה לאתר הקורס. אופציה נוספת לשאול שאלות בשבועות בהם השיעורים הם א-סינכרוניים היא באמצעות הפורום שנמצא באתר הקורס ופתוח לשיחה ביני לבין הסטודנטים או בין הסטודנטים לבין עצמם. שאר השיעורים הם שיעורים סינכרוניים בכיתה וכוללים הרצאות פרונטליות, אינטראקטיביות ומטלות כיתה שהסטודנטים מבצעים בזוגות/בקבוצות קטנות. במידת הצורך, אני עוברת בכיתה על נקודות בעייתיות שעלו מתרגילי הבית.

 

פיתוח הקורס במתכונת החדשה נעשה בתמיכת צוות TAU BLEND מטעם הדקאנט לחדשנות בהוראה ובלמידה. 

  • פיתוח מיומנויות של למידה עצמית 

  • גמישות בזמן הלמידה ובמקום הלמידה, והתאמה אישית של קצב הלימוד 

  • מעורבות גבוהה של הלומדים 


  

צור קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>