ניתוח נתונים| ד"ר עדי שריד | הפקולטה להנדסה| מדעים דיגיטליים להיי-טק

הקורס נועד להקנות לסטודנטים במסלול מדעים דיגיטליים להיי-טק כלים סטטיסטיים ויכולות ניתוח נתונים: למידת התיאוריה הסטטיסטית הבסיסית, רכישת כלים פרקטיים לניתוח נתונים והתנסות בניתוח נתונים.  

בקורס 100 סטודנטים וסטודנטיות.

קורס לתואר ראשון. 

שילוב התנסות מעשית במידע תאורטי על ידי התנסות במחשבונים שנבנו במיוחד עבור הקורס, ומאפשרים לסטודנטים להתנסות במצבים שונים. בקורס שולבו כלי למידה אינטראקטיבים, למידת צוות מבוססת פרויקטים ועוד, תוך שימת דגש על כישורי חשיבה ביקורתית, יצירתיות ושיתוף פעולה וחיבור האקדמיה וחומר הלימוד לתעשייה. 

 

אחד האתגרים העומדים לפתחה של האקדמיה הוא החיבור של האקדמיה והסטודנטים לתעשייה כבר משלבים מוקדמים של הלמידה - כחלק אינטגרלי מהכשרתם.  

מחד, על הקורס לשלב יסודות תיאורטיים בסיסיים בסטטיסטיקה ולהניח את הקרקע לקראת קורסים מתקדמים יותר (כגון למידה סטטיסטית). מאידך, עיגנתי את הקורס בפרקטיקה תוך שילוב שפת R אותה למדו הסטודנטים במהלך הקורס, ותוך הקניית הרגלי עבודה המאפיינים פרוייקטי ניתוח נתונים בתעשייה. שיטות אלו הינן שיטות אשר אימצתי במישרין מעבודתי כשותף במכון מחקר (מכון שריד) עם ניסיון וותק רב בתעשייה. 

אלמנטים חדשניים ששולבו בקורס היו: 

  • פרויקט בניתוח נתונים: שכלל בחירת Dataset על ידי קבוצות הסטודנטים עצמם (ממקורות גלויים באינטרנט כגון Tidytuesday ו-Kaggle), הגדרת שאלות המחקר, ניתוח נתונים, והגשה באמצעות כלי דיווח מתקדמים. כל זאת תוך ליווי של סגל ההוראה בקורס לקבוצות השונות. 

  • מתן סדנאות למידה מתוקשבות: (Tutorials) במסגרת ההרצאות ובמסגרת מטלות בית. סדנאות אלו כללו בניית קוד ב-R תוך שימוש בהשלמת קוד, חיווי בזמן אמת על טעויות או תוצאות ההרצות, הצגת ה-Output (תרשימים לדוגמה), והמשך התנסות. 

  • הנגשת "מחשבונים" להתנסות של הסטודנטים. מחשבונים אלו מומשו על ידי באמצעות קוד R, שהונגש גם הוא לסטודנטים. 

  • שימוש ב-github1 לחומרי הקורס (בנוסף ל-moodle) - על מנת לחשוף את הסטודנטים לכלי מעקב קוד (Version control) המקובלים בתעשייה. 

 

  • היכרות עם כלים המקובלים בתעשייה 

  • למידה פעילה ותרגול מעשי של חומר הלימוד 

חשיבה ביקורתית 

יצירתיות 

שיתוף פעולה 

תקשורת בין-אישית 

                                             

 


  

צור קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>