עיצוב למידה

אני קורס אקדמי בעולם דיגיטלי... איך אני נראה ומה התועלות שלי? כיצד מפתחים אותי כזה ומי השותפים לאורך המסע? עיצוב חווית הלמידה הוא לב העניין, וזהו גם תחום ההתמחות של המרכז לחדשנות

 

  • על היחידה
  • קורסים מקוונים (MOOCs)
  • נתוני לומדים
  • כאן ועכשיו: מפתחים ב-TAU Online
  • הצוות המקצועי

חידת עיצוב למידה דיגיטלית מתמחה בפיתוח למידה המותאם לתמורות ולשינויים שהביאה איתה המהפכה הדיגיטלית. אותו "שיבוש דיגיטלי" שהשפיע כמעט על כל היבט בחיינו, פוגש גם את עולם הלמידה ואת הלומדים (שהם אנחנו) – נתונים לדפוסים ישנים, מאמצים רעיונות חדשים, עצמאיים, סקרנים ושוחים בתוך אוקיינוסים של אינפורמציה.

 

כשאנחנו מפתחים פתרונות ללמידה בעת הזו, אנחנו ניגשים לזיהוי הצורך ואפיון הבעיה, ומתוך כך ניגשים לפתרון המתאים והנכון ביותר. המומחיות שלנו היא לקחת קורס אקדמי פרונטלי ולהפוך חלקים ממנו או את כולו למקוון. זהו אינו תהליך של המרה, אלא תהליך של יצירה מחדש, שלוקח בין 6-12 חודשים.

 

צוות היחידה מגיע מעולמות תוכן שונים, ביניהם קולנוע, תוכן, הדרכה ומחקר – לכולם מאפיין אחד בולט: אהבת הלמידה ורצון בוער להשפיע ולעצב את חווית הלמידה של הלומדים במאה ה-21. תהליך הפיתוח הפדגוגי הוא תהליך מלווה, שסיעור המוחות הוא חלק בלתי נפרד ממנו, והוא מתבצע בהתאמה מלאה לצרכי קהל היעד, ובמקרים רבות תוך איזון בין צרכים שונים של קהלי יעד מרובים.

 

אנחנו עובדים בצמוד ובשיתוף מלא עם יחידת ההפקה, וביחד יוצרים תוצרי למידה מהודקים, מקצועיים ומתאימים למטרות, לקהלי היעד ולחזון שנגדיר בשיתוף פעולה צמוד למול הסגל האקדמי. 

 

 

יחידת עיצוב למידה דיגיטלית מורכבת משני צוותים:

  1. צוות קורסים מקוונים – העוסק בפיתוח וביצירת קורסי מו"ק (MOOC – Massive Open Online Course) המיועדים ללומדים וסטודנטים מהארץ ומהעולם. קורסים אלה הם אינטראקטיביים וכוללים הרצאות מצולמות, תרגולים והפניות לחומרי קריאה, אלה הוא מתנהלים בסביבה מקוונת, פתוחה ורבת משתתפים, ומוטמעים בשלוש פלטפורמות שונות: קמפוס, Coursera ו-edX;
  2. נוסף לצוות פיתוח הקורסים פועל גם צוות מערכות למידה – צוות זה עוסק בניהול הפן הטכנולוגי של הקורסים: הקמת אתרי הקורסים, ניהול פלטפורמות הלמידה והטמעה בהן.

 

הקורסים המקוונים של המרכז לחדשנות בלמידה של אוניברסיטת תל אביב TAU Online יוצאים לאור כשמאחוריהם חותמת אקדמית ברמה הגבוהה ביותר. 

הם מהווים כלי עזר חשוב בתהליכי ההוראה באוניברסיטה, ומשמשים למטרות שונות: הוראה בקמפוס עצמו במסגרת תוכנית "כלים שלובים", שימוש ביחידות מתוך הקורסים לצורך הוראת קורסים שונים בפקולטות, הוראה בקרב בתי ספר על-יסודיים ותוכניות חיצוניות במסגרת "עיר אקדמית", ככלי נוסף המאפשר קבלה לאוניברסיטה על בסיס הישגים אקדמיים (כחלופה לפסיכומטרי וכבונוס לציון התאמה), להכשרות מקצועיות וכן כהשכלה כללית.

קורסים שונים שהופקו תחת ידינו זכו בפרסי מצויינות פדגוגית-דיגיטלית שונים, ומדורגים במקומות גבוהים בסקרי ההוראה של סטודנטים באוניברסיטה.

 

 

 

 

צור קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>